Wybrane funkcje i nowości systemu web-car:

Książka kierowcy

W dniu 1 kwietnia 2014 weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT, która pozwala na odliczenie pełnego VAT od zakupu samochodów osobowych oraz ich kosztów eksploatacji, o ile są wykorzystywane wyłącznie na użytek działalności przedsiębiorstwa.

Na właściciela takiego samochodu ustawodawca nałożył obowiązek prowadzenia Ewidencji Przebiegu Pojazdu, dopuszczając możliwość prowadzenia jej w formie elektronicznej.

Oddajemy w Państwa ręce nową funkcję systemu web-car: automatyczną Ewidencję Przebiegu Pojazdów dostosowaną do przepisów podatkowych.

System web-car na bieżąco gromadzi dane dotyczące tras wykonywanych przez samochód, automatycznie uzupełnia informacje o przebiegu pojazdu, czasie i adresach początkowych/końcowych tras, celu jazdy oraz kierowcy. Pozwala również na ręczną edycję lub korektę zapisów. W przypadku wykorzystywania samochodu lub samochodów przez wielu pracowników – potrafi zapewnić automatyczną identyfikację kierowcy na każdej trasie.

Na koniec miesiąca (lub dowolnie wybranego okresu rozliczeniowego) generuje dokumenty do wydruku.

Osoba kierująca samochodem, poprzez system web-car, ma możliwość zweryfikowania i skorygowania wpisów w dogodnym dla siebie czasie.

Po zatwierdzeniu wystarczy wydrukować dokument i potwierdzić autentyczność podpisem podatnika.